GARDIROP DETOKSUNA VAR MISIN?

GARDIROP DETOKSUNA VAR MISIN?

GARDIROP DETOKSUNA VAR MISIN?

12/02/2019

Bahar yağmurları, sitil motivasyonunuzu asla düşürmesin! Olumsuz hava koşullarına rağmen, sokağa adım atan modanın korkusuz kadınları, yağmura yenik düşmeyen sitilleriyle ilham veriyor.

 

Şimdi bakalım kıyafet seçimlerine… Renk uyumu içinde tüm kıyafetleriniz gardırobunuza belirli bir düzen içinde yerleşmeli ki, kombin konusunda sıkıntı yaşamayın. Daha çok pastel renkler kullanılan bahar aylarında, en çok kullanılan kıyafetleri öne, hiç kullanmadıklarınızı ise geriye doğru asmalısınız. Bu noktada askılarımızın renkleri bile oldukça önemli. Hepsi aynı renk olursa, gardırobunuzda hoş bir ahenk olacaktır.

 

Hep düzenden bahsediyoruz ya; gardırobunuzdaki pantolonlar, etekler, şortlar, elbiseler mutlaka askıda olmalı. Hem aradığınızı kolaylıkla bulabilir, hem de dolabınıza daima nefes aldırmış olursunuz.

Not: Yeriniz varsa kesinlikle tişörtlerinizi de askıya asmalısınız. : )

 

Konumuz gardırop detoksu… Hâl böyleyken, dolabınızda düğmesi kopan, ağı yırtılan, deforme olan, lekenen parçaları anında hayatınızdan çıkarmalısınız. Yenilenebilenleri ayırıp, tekrar gardıropta onlara bir yer verebilirsiniz. Kullanmadığınız parçaları ise vakumlu bir poşette bazanın altına alıp, dolapta yeni parçalara yer açabilirsiniz.

 

Geldik ayakkabı, çanta bölümüne. Şeffaf kutulara yerleştirerek hem uzun süre kullanabilir şekilde saklayabilir, hem de acil durumlarda neyin nerede olduğunu şeffaflığı sayesinde görebilirsiniz.

 

Bir gardırop detoksu hayatıma ne katar diye soracak olursanız, aslında cevaplar basit:

-    Dilediğiniz zaman istediğiniz ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

-    Düzenli bir dolaba sahip olduğunuz için yüzünüzde daima gülümse olur.

-    Kullanılmayan giysiler, başka vücutlara hayat verir, bu sizi mutlu eder.

-    Topluma çıktığınızda sökük, lekeli parçaları asla üstünüzde taşımazsınız.

-    Hava ne olursa olsun, belirli bir düzende askıda duran tüm parçaları net olarak görebilir, havaya uygun bir şekilde dilediğiniz parçaları daima giyebilirsiniz.

 

Biz kadınların güzellik uğruna yapamayacağı şey var mıdır?

Tabii ki yoktur.

Yağmurlu gün, kar-kış, güneşli hava… Hiçbirinin önemi yok.

Yeter ki bizim havamız yerinde olsun, gerisi teferruat…

Yorum Ekle

m