MODA DEDİĞİN…

MODA DEDİĞİN…

MODA DEDİĞİN…

26/04/2018Latincesi “modo”, Türkçesi “hemen şimdi” anlamını taşıyan MODA kelimesi herkesin dilinde pelensenk olmuş, gidiyor. Modanın anlamını kimse tam anlamıyla bilmese de, moda kelimesi dönemin popüler tercihi anlamından da epeyce uzaklaşmış durumdadır. Aslında günümüz moda anlayışına baktığımız zaman büyük giyim firmaları ve büyük tekstil şirketlerinin belirlediği, yüklü şekilde ürünlerini piyasaya çıkardığı, her yerde görebileceğimiz kıyafet serisi anlamını taşımaktadır.


Kimine göre “ben ne giyersem moda odur” anlayışı, kimine göre de moda haftalarını takip eden kişilerin belirlediği akımdır.


Medyada yüzlerce modacının farklı fikirlerini her gün duymaktayız. Herbiri farklı renklerin rüzgarında kaybolabileceğimizi söylerken, bazen de ağız birliği içinde olup binde bir aynı düşünceyi de paylaşabilmektedir.


Gelelim TDK’ya… Dil Kurumu’muz der ki; “Değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yeniliktir.” İtalyanca “hemen şimdi” anlamına gelen moda kelimesine bakarsak, ortak fikir olarak o an hayatımıza giren geçici giyim tarzı diyebiliriz.


İnsanların içinde bulundukları zaman periyotlarındaki giyim ile ilgili tercihlerine referans olan, popülerliğini yükselten tarz olan moda, aslında sosyetenin ve ünlülerin de giyim tarzlarını kopya edebilir bir akıma dönüşebiliyor kimi zaman. Modayı anlatmaya ne zaman yeter, ne kelimeler, ne de makaleler…


Bakın Mine Mağazaları’na… 63 yıllık çınar firma bugüne geldiyse, işte asıl moda bu mağazanın yaptığıdır. Çizgisi ile her ayrı zaman periyotlarında insanları akımına davet etmiştir, bu akıma da insanlar gönül rahatlığı ile zevkle gelmiştir. Şimdi görüyoruz ki yükselen ivmesi, modanın kalbinin attığı yer olması ile de Mine Mağazaları vazgeçilmez giyim firmalarından olmayı başarmıştır. Ankara’da faaliyetini sürdüren, kaliteli hizmetin adresi olan Mine Mağazaları, Türkiye’nin dört bir yanına nam salmayı hedeflediği yolculuğunda e-ticaret anlayışını benimsemesiyle www.minemagazalari.com.tr adresinden modanın insanlar üzerindeki başarılı etkisini adım adım göstermeye başlamıştır.


Hazır mısın? Moda esintisi sizi Mine Mağazaları’na getirecek.

Yorum Ekle

m